Owczarek środkowoazjatycki 'Azjata CAO' - charakter, opinie

Owczarek Środkowoazjatycki
Owczarek środkowoazjatycki czyli CAO lub Azjata
Co takiego mają w sobie Azjaty czego nie mają inne psy? czemu zdecydowaliście się na tą rasę (owczarek środkowoazjatycki)? 

Owczarek środkowoazjatycki i dzieci
 • Cierpliwość i spokój, nie spotkałam żadnego psa, który byłby tak cierpliwy. Opanowanie do granic absurdu :)
 • owczarek środkowoazjatycki a dziecko: anielska cierpliwość i miłość do dzieci, błyskawiczna reakcja np. obronna, w razie konieczności.

Owczarek środkowoazjatycki temperament

 • upartość w dążeniu do celu, samodzielność w podejmowaniu decyzji (własne zdanie), 
 • odwaga i niesamowita odporność na warunki atmosferyczne, oszczędne gospodarowanie energią (mało je i super wykorzystuje karmę) 
 • Wzorowo pilnują posesji, w dzień są mniej aktywne, sporo śpią, za to w nocy nie zmrużą oka.
 • Są prawie ludźmi :) ( w lepszej wersji).... Bardzo inteligentne psy, myślące, samodzielne, niezależne, nie są natrętne i męczące... Jednocześnie bardzo uczuciowe i bardzo związane emocjonalnie z właścicielem...
 • Bardzo skuteczne jako psy stróżujące ale aktywne tylko wtedy gdy się coś dzieje, zero amoku non stop jak owczarek niemiecki. 

Owczarek środkowoazjatycki usposobienie

 • One są bystre i inteligentne ale okazują to w taki sposób, jak najbardziej inteligentni i mądrzy ludzie - stosowny i pokorny - wtedy, gdy jest ku temu stosowna okoliczność - nie w sposób pusty głośny "celebrycki" czyli dużo formy mało treści - tzw. ścianki itd.. Gdy jest spokój, ich " nie ma", pełen kamuflaż. Pełne przeciwieństwo zachowania labradora np. kontakt z właścicielem bardzo intensywny ale dość krótki, jednocześnie nie pozostawiający wątpliwości co do intensywności relacji. Dyskretne ale uważne towarzyszenie. Żadnego wiszenia non stop na człowieku, skakania itd - zależy co kto lubi, ja nie lubię - stąd Azjatę uważam za psa idealnego, bez wad. Tylko trzeba podejść do tematu i "wychować" z głową, pozostając szefem psa ale dając mu poczucie wolności, swobody decyzji, szacunku dla niego i jego godności. Dużo rozmawiać od małego jak z szanowanym człowiekiem. 
 • Azjaty nie da rady ująć w żadne ramy, ciężko opisać słowami. Tylko codzienność z nimi da nam pełen obraz azjatyckiej miłości, dumy i szacunku. 

Tresura owczarka środkowoazjatyckiego

Wrocław - Tresura psów - Szkoła "Doberman"

CAO - owczarek środkowoazjatycki wychowanie, tresura

Owczarki Środkowoazjatyckie
Owczarki Środkowoazjatyckie tzw. Azjaty CAO
 • Na pewno nie można stać się właścicielem Azjaty osoba, której spodoba się szczeniaczek. Trzeba poczytać o tej rasie. To rudna rasa, dlatego tak wiele psów trafia później do schroniska czy do uśpienia, bo są uparte i niezależne, a dla wielu ludzi takie psy są uznawane za nieposłuszne, albo po prostu głupie. A azjata po prostu ma swój rozum. 
 • Tak postrzegam Owczarki Środkowoazjatyckie: Azjaty to jest kwintesencja wolności, niepokorności, dostojeństwa i ochroniarstwa level hard w połączeniu z niańką do dzieci .... najlepsza rasa ever .... Chociaż nasz Przyjaciel odszedł i zostałam aktualnie z dwoma Posokowcami, wiem, że CAO zagości jeszcze w naszym domu ... a tęsknota za Nazarem jest nie do ogarnięcia . 
 • Ta rasa wg mnie jest jedyną w swoim rodzaju. Oddanie cierpliwość opanowanie spokój wychwycenie zagrożenia w moment. Do tego bezgraniczna miłość do dzieci. Indywidualny charakter. Azjata jest po prostu wspaniały! 
 • Pies owczarek środkowo azjatycki to: Mądrość, masz wrażenie że obcujesz z człowiekiem. 

 • Owczarek środkowo azjatycki - Ile żyje? Ta rasa przeważa inne tym że żyją ponad 10lat (średnio 13lat, z moich źródeł). 

Owczarek środkowo azjatycki zachowanie

 • Owczarek środkowo azjatycki to Super " miś " leniwy z błyskawicznym tępe reakcji na zagrożenie, mega stróż ale ma swoje zdanie i swoje ścieżki pies nie dla każdego. Trzeba mieszkać z azjatą żeby zrozumieć dlaczego jest tak wyjątkowy, dla mojego jestem najważniejsza I żaden z poprzednich moich psów nie potrafił mi tego tak okazać.

Owczarek środkowoazjatycki Ałabaj jako pies stróżujący

 • Cierpliwszego przyjaciela nie znajdziesz. Są w nich ogromne pokłady spokoju i miłości. Jest wielki, ślini się na potęgę, zeżre każdego kto nieproszony wejdzie do chałupy, proszonego też zeżera, jest kochanym misiaczkiem przytulaczkiem i jest mój i jest duży też ;) 
 • bo to pies z Asyryjskich płaskorzeźb, szlachetny i pierwotny. Niezależny i silny. Nie potrzebuję obrońcy ani stróża - potrzebuję przyjaciela. Nagazi i ałabaje to takie właśnie psy... Ale jeśli jesteś chociaż trochę miękki to poszukaj innego. To są psy poezja ! można by gadać godzinami - trzeba je mieć i obserwować . Oczywiście kto ma choć trochę warunków i kocha psy - pozdrawiam wszystkich sfilmowanych właścicieli i miłośników.
indywidualne lekcje tresury psa