Jak wychować pitbulla red nose, jak wytresować pitbulteriera

Wszystko o pitbullach - szkolenie pitbulla

Jeśli masz amerykańskiego pitbull terriera to polecam Ci ten artykuł o rasie APBT: przeczytaj: wychowanie szczeniaka pitbulla znajdziesz tam bardzo obszerne informacje na temat rasy american pit bull terrier APBT - począwszy od historii rasy w USA aż po zakaz posiadania pitbulli w UK.
Historia rasy Apbt jest burzliwa, bo wiele złego wyrządziły te psy w USA, była na nie nagonka medialna, bardzo wyolbrzymiano te historie gdzie pitbull pogryzł człowieka. Ujawniano też historie psich walk, w których brały udział pitbulle. Jest to dłuższa historia, przeczytasz to sobie w tym artykule który podałem.

Pitbull pies jak go wychować?

tresura pitbula
jak wytresować pitbulla, szkolenie pitbula, tresura pitbuli
Rozważania o wychowaniu pitbulla trzeba zacząć od tego, że inaczej podchodzimy do szkolenia szczeniaka i wychowywania młodego psa który się dopiero socjalizuje z otaczającym go światem i poznaje nowe osoby, nowe miejsca a inaczej podejdziemy do tresury dorosłego psa rasy pitbull, który ma już na swoim koncie agresywne zachowania wobec psów lub ludzi. Musicie zrozumieć, że szczeniaka pitbula generalnie szkoli się bardzo podobnie jak każdego innego psa i można go mocno kształtować. Można budować w nim dobre skojarzenia z innymi psami i można uniknąć agresji. Przeczytaj tutaj o pitbullach: Jak dobrze wychować pitbulla - albo: jak wychować pitbulla rednose - szkolenie szczeniaka pitbulla warto też wzbogacić o naukę relaksu - tzn. uczysz psa odpoczywania w domu, bo psy te szybko się wkręcają na wysokie obroty i często mają problem z tym aby się uspokoić i po prostu odpoczywać, dlatego warto nagradzać psa właśnie wtedy gdy leży i nic nie robi. 
Masz na facebooku post: pitbull wychowanie tresura

American pitbull terrier - jak wytresować pitbulla?

We wspomnianym poradniku o tym jak szkolić pitbula, piszę o tym, że szkolenie psa ze schroniska może być dużo trudniejsze niż wychowywanie szczeniaka, chcę abyście po prostu o tym wiedzieli, że tak się może zdarzyć. Nie jest to jednak prawda absolutna, jeśli znasz się trochę na behawiorze psów, to możliwe, że z pomocą pracowników schroniska wybierzesz dla siebie psa który nie będzie sprawiał problemów, jeśli jednak ma być to pies konkretnie tej jednej rasy jaką jest amerykański pitbull terrier i szukasz takiego psa w schronisku to znalezienie psa bezproblemowego i dobrze ułożonego graniczyć będzie z cudem. Jeśli rozpoczynasz tresowanie pitbula, to pamiętaj, żeby na początku wykorzystywać motywacje psa, czyli jeśli pies lubi zabawkę szarpać to w zamian za otrzymanie zabawki może zrobić dla Ciebie 'siad' czy 'leżeć', zobacz że nawet na zawodach dla pitbuli wykorzystywane są zabawki, pies skacze na zawodach prawie 3 metry w górę aby dostać zabawkę albo ciągnie za sobą duży ciężar na wózku podczas gdy właściciel pokazuje przed nim zabawkę - pies tak naprawdę ciągnie ciężar tylko po to aby złapać w zęby zabawkę, nie ma w tym samego zmuszania psa do ciągnięcia ciężaru, pies sam ciągnie bo tak bardzo chce pogryźć swoją ulubioną zabawkę.